KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377514
*
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 18:31:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 11:31:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Anders Finn
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
nr 1437 7514
Anders Finn
(1908-1994), Sverige
Oljemålning, Uppsala Domkyrka. Signerad. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
Anders Finn, svensk bildkonstnär född 1908, död 1994 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 11:31:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders finn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala domkyrka
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19